Ekskurss Itaalia õuemööbli kollektsioonidesse

Mugav ja stiilne Itaalia õuetool ja õuelaud

Juunikuises suvises meeleolus püüame meiegi suveteemasid kajastada. Nii kaua oodatud suvesoojas veedame ju me kõik enim aega just õues – kes siis kus – õuealal, terrassil, rõdul või suvekodu purde peal... Mida mugavamad on meie tingimused õues veetmiseks, seda kauem me seda teeme. Mida kauem me seda teeme – seda tervemad me talvel oleme. 

Alljärgneval oleme välja valinud Itaalia tootjate erinevaid võimalusi, mis võimaldavad moodustada õuele elutoa või õunapuu alla kodukontori.

SABA

Firma Saba tooted kajastavad oma disainis sümbioosi ajatust vaimust ja eklektilisest hingest. Sama tendentsi sisaldab ka nende poolt kavandatud õuemööbel. Veneetsia varjud on inspireeritud Veneetsia saartest ja nende värvidest. Neli kollektsiooni – Murano, Burano. Giudecca ja Sant’Erasmo – toovad esile saarte erinevad värvid, valgest kivist kuni artišokkideni, mida kasvatatakse Sant’Erasmo köögiviljaaedades. Veneetsia-värviliste punutistega vaheseintega saab luua nii eraldatust kui sisustusstiili täiendamist  - nii siseruumides kui välitingimustes.

New Yorgi diivani ja toolide õuekollektsioon kehastab välitingimustes elamiseks mõnusat äraolemist ja stiilset sarmi. Metallkarkassil punutise viimistlusega disainitud toolide padjad on kaetud kiiresti kuivava, mitteimava tehnilise kangaga ja on üleni eemaldatavate katetega.

FELICEROSSI

Tootja Felicerossi on rahvusvaheliselt tunnustatud disaini tõlgendaja. Nende loodud disainmööbel  esindab eelkõige ergonoomikat, uuenduslikkust ja lihtsust. Nende tooteid eksponeeritakse mitmetes maailmakuulsates muuseumides.

Tool/laud Divina esindab pehmeid skulptuurseid kontuure – esindamaks inimkehale suunatud mugavust ja vajadusi. Nii tooli vorm kui funktsioon on vaba ja lennukas, selles toolis saab õuekontoris töötades sujuvalt üle libiseda vaba aja veetmisse. Tool ei karda vihma, tuult ega päikest – 100% polüetüleen, UV-kindel, sobib kasutamiseks nii sise- kui välitingimustes. Saadaval kümnes eri värvitoonis.

PEDRALI

Tootja Pedrali on maailmatasemel tööstusdisaini looja juba 70-ndate aastate lõpust. Firma on koostöös olnud paljude nimekate disaineritega ja on aastate jooksul saavutanud palju olulisi auhindu. Tootja järgib sajaprotsendilise täpsusega Itaalia filosoofia nurgakive esindades seda edukalt rahvusvahelisel turul, mis ulatub nüüdseks juba üle 100 erineva riigi.

 

Tool Tribeca esindab kuuekümnendate õuetoolide kaasaegset tõlgendust. Tool on pulbervärvitud terasest karkassiga ja spetsiaalsest pressitud PVC-st, nailonsüdamikuga vertikaalselt kootud nöörpunutisega. Tool on loodud spetsiaalselt välitingimustes kasutamiseks.

 

LONGHI

1965-ndast aastast turul olnud ettevõte Longhi on läbi aegade olnud tähelepanelik just eluviisi ja maitse evolutsiooni osas. Erilist rõhku on alati pandud mugavusele ja funktsionaalsusele.

Õuekollektsiooni Astrea konstruktsioon on valmistatud klaaskiust. Padjad on polüuretaanvahust ja Dacronist, katted on täielikult eemaldatavad. Välitingimustes kasutamiseks mõeldud mööblit ei soovitata siiski üle 40 kraadises kuumuses hoida.

 

 

 

Tule ja küsi lähemalt Sisustusstuudiost Poodium!

Kersti Rea
Sisutussalong Poodium loominguline juht

Artiklis kasutatud pildid tootjatelt:
Saba, Felicerossi, Pedrali, Longhi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *