Sisekujundustrendide stiilinäiteid aastaks 2020

Sisekujundustrendide stiilinäiteid aastaks 2020

2020 aasta märksõnad on looduslikkus, mugavus, erksad värvid, naturaalne puit, taaskasutus toorainest valmistatud imitatsioon. Metall, pronks ja kuld. Marmor ja graniit! Moes on materjalide segamine ja nähtamatud käepidemed. Ja taas on moes raamaturiiulid!

Vaatame järgemööda:

Mugavus

Uue aastakümne võtmesõna on mugavus. Tähtis on luua keskkond, kus saad kiire elutempo tasakaalustamiseks võimalikult hästi puhata ja lõõgastuda. Kõik peab olema käepärane, kõik peab olema mugav. Üheks tegijaks mugavuse valdkonnas on diivanikomplektid, mida saab vajadusel erinevateks kompositsioonideks kokku-lahti lükata.

Värvid

2020 on aasta, mis näitab ennast kogu oma hiilguses ja ekstsentrilisuses. Moes on erinevad punased, rohelised ja tumesinised toonid. Kellele see on liig, siis palun väga - moes on ka erksatele värvidele täiesti vastandlikud – virsiku, kahvaturoosa või pistaatsia pehmed retrotoonid.

Raamaturiiulid

Raamaturiiulite võidukäik kaasaegses elutoas! Kõrged riiulid täidavad ruumi sisustamisel nii vajalike esemete paigutamise kui ka vaheseinte moodustamise kahekordset funktsiooni. Riiulid on minimalistlikud, sirgete joonte ja riiulitesse sisse paigutatud kapisiseste elementidega, loomulikult ilma käepidemeteta.

Köögid

Moes on kõik, mis on looduslik. Ja kõik, mis on luksuslik. Köögimööbli värvi trend on jätkuvalt tumehall või must, lisandiks veidi glamuuri ja luksust – pronksi , kulda või kroomi üksikute uste või väiksemate detailide näol. Lisandiks marmorit või graniiti tööpindade näol. Loomulikult jätkub minimalistlik joon – peidetud käepidemed ja lükanduksed. Väga erinevaid kasutusvõimalusi pakuvad lineaarsed funktsionaalsed pinnad.

Magamistoad

Ka siin peab valitsema sama tendents – lihtsus, funktsionaalsus ning luksus ja glamuur. Kõrged sametised tepitud voodipeatsid või luksuslik ja reljeefne ornamentidega värvitud kuld või hõbe. Ometi on see kõik minimalistlikus võtmes ja mitte üldsegi liialduslik. Baldahhiinvoodi on taas trend – nii puit- kui metallkonstruktsioonis. Uus kuum trend on platvormvoodi – need on inspireeritud Aasia stilistilisest voodist ning need mõjuvad atraktiivselt igas interjööris. Ja loomulikult on lisatud kõikvõimalikud konteinerid – madratsialune tühi pind on ju vastasel juhul täiesti raisatud ressurss!

 

Tule ja tutvu 2020. aasta sisekujundustrendidega lähemalt Sisustusstuudios Poodium!

 

Kersti Rea
Sisutussalong Poodium loominguline juht

 

Artiklis kasutatud pildid tootjatelt:
Saba Italia, MD House, Capo d'Opera, AntonelloItalia, Modulnova, Rigosalotti, CasaDesus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *