Itaalia köögimööbel = kaasaegne hing + ajatu vaim

Itaalia köögimööbel = kaasaegne hing + ajatu vaim

Miks sobib Itaalia köögimööbel Eesti koju?

Sest itaallased on aastasadade kogemusega mööblitootjad. Sest itaallased on kõvad disainerid ning hindavad kodu ja perekonda. Sest nad on parimad kokad ja teavad, et köök peab olema ilus, praktiline ja vastupidav.

 


Itaalia disain

Itaallaste meisterlikkuses sisustuse vallas ei kahtle keegi. Nad on suunanäitajad olnud nii moe-, mööbli- kui autotööstuses. Midagi ei juhtu üleöö, nende käsitööoskus ja stiilitunnetus on arenenud aastasadade, kui mitte tuhandete aastate jooksul. Suurepäraste käsitööliste meisterlikkuse lihvimine, harjutamine ja arendamine läbi sajandite on viinud nad täiuslikkuseni. Oma oskused kivi-, puidu- ja klaasitöötlemises on nad pärandanud oma järglastele, need jälle edasi järgmistele põlvkondadele – nii on nad loonud läbi ajaloo omaette koolkonna ja võitnud tänaseks maailmas märkimisväärse tiitli.

Itaalia on oma mööbli ekspordi osas võidutsenud alati esireas. Sellest on lihtne aru saada sest nad on osanud liita maksimaalse täiuslikkuse kokku emotsiooniga. Ja see töötab! Imelikul ja arusaamatul kombel – ise nii traditsioone armastavatena – ei ole itaallased jäänud truuks vaid traditsioonilistele stiilidele. Oma oskuste ja teadmiste moderniseerimine minimalistlikuma maitse suunas on muutnud nad olulisteks tegijateks just kõrgdisaini tootjatena. Nagu kogu maailmaruum on muutumises, on  traditsioone austav itaallane osanud käia ajaga kaasas. Ajaloo võlu kulgeb neis paralleelselt moodsa ja kaasaegsega: vanaema nonna sõtkub tänaseni pastataignat tillukeses köögis, kus marmortööpind on kulunud aastakümnete jooksul sõtkumise kohalt kausjaks… Maailmale aga pakutakse kõrgdisaini, mida iseloomustavad lihtsad ja puhtad jooned, maksimaalne funktsionaalsus, kõrgkvaliteetne viimistlus.

Eesti kodu

Eestlane on loomult praktiline ja alalhoidlik. Ta ei taha iga kümnendi tagant uut köögimööblit soetada ning hindab kõrget kvaliteeti ja vastupidavust, just seda ongi itaalia mööblitööstus aastasadu lihvinud – olla vastupidav nii ajas kui kvaliteedis. Nende poolt loodud disain sobib igasse interjööri. Ajatu vorm ja viimistlus võimaldavad hästi sobituda ka meie – eestlaste – põhjamaise maitsega. Nii erineva tausta, traditsioonide ja temperamendiga rahvad nagu me oleme ja ometi tekib koostöös meie kodude sisustamisel omamoodi tasakaal ja harmoonia.

Võimalused leida endale see õige köögimööbel ei ole üldse raske. Pakutav skaala on lai. Erinevad viimistlusvariandid loovad erinevad tulemid: puhaste joontega disain loob moodsa ja minimalistliku ilme. Heledaid toone valides – mõjub köögimööbel vaoshoitud foonina, sama mööbel musta või pronksi värvi viimistluse all  mõjub aga hoopis luksuslikumalt ja ilutseb interjööris peategelasena. Puiduspooni kasutades loob aga sooja ja koduse tunde, klaasi või kiviimitatsiooni kasutades ultramoodsa keskkonna. Mida keegi vajab seda ta ka leiab.

Kui me ei suuda vastu panna klassikaliste köökide võlule? 

Siis laseme vabaks ja lubame end vallutada oma soovist. Loome koos köögiruumi, mis austab vanu traditsioone, milles on austusavaldus meie vanaemadele.

Või ühendame hoopis klassikalise ja moodsa stiili?

Siis seguneb moodsate elementidega elegantne vana.  Siin valitseb vabadus, originaalsus ja inspiratsioon. Kasutame ära perest pärineva vana söögilaua, või sätime ultramoodsasse kööki vana talukapi või puhveti. Või tasub osaliselt taastada vana köögimööbel – lisades sinna kõrvale kontrastiks kõrgläikeline must?

Nii tekib ainult sinule omane keskkond, klassikalise ja moodsa kombinatsioon – põnev köögiareaal, mis segab vana moodsate elementidega ning võimaldab teostada originaalseid ja muljetavaldavaid ideid.

Lubame itaallaste aastasadadega arenenud kõrgmaitsel end inspireerida – tuues sisse oma rahva hinge ja  traditsioone. Tulemuseks tekib väga äge sümbioos.

 

Küsi julgelt nõu meie stilistilt. Ta aitab leida sulle sobivaima köögimööbli mudeli ja värvi, soovitab säilitada olemasolevat väärtuslikku ning aitab siduda kõrvale uut – et säiliks sinu enda stiil ja hingamine.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *